Skip to content

Motory v zimě

Již jsme zmiňovali, že sněžné frézy s benzinovými motory mají speciální úpravu motorů na zimní podmínky, tak aby bylo startování co nejjednodušší. Startování se provádí ručně, jako třeba u zahradních sekaček. Některé modely jsou ale vylepšeny o možnost tzv. reverzního startování. Znamená to, že je možnost startovat motor i elektricky, připojením do sítě 230V. Některé frézy mají obě možnosti, některé jenom reverzní. Motory mají objemy obvykle od přibližně 200 ccm výše. Výkon začíná u menších fréz na necelých 5 kW. Větší frézy pak okolo 9 kW.

Důležité údaje pro vlastní práci

Důležitější údaj pro představu o tom, jakou práci vlastně dokáže fréza zvládnout dává množství odhozeného sněhu za 1 hodinu práce. Tyto údaje jsou u menších motorových fréz 1800 kubíků sněhu za hodinu, u větších pak až 3100 kubíků sněhu za hodinu. V praxi to znamená, že 1 hektar plochy s deseticentimetrovou vrstvou sněhu je možno odklidit za ani ne 3 hodiny a 15 minut. Víte jak dlouho to trvá jednomu člověku?